Home > Sportgala > Sportgala-2011-Teksten bij sportvrouw
 

Sportverenigingen

Banner
Sportgala-2011-Teksten bij sportvrouw PDF Afdrukken E-mailadres
Geschreven door Webmaster BSF   
zaterdag 29 januari 2011 08:44

SPORTVROUW

Loekie van Huissteden, zwemmen

De erelijst van Loekie van Huissteden is lang, erg lang. Een greep: Open water kampioen van het jaarlijkse opgemaakte klassement over alle in het land gehouden wedstrijden op de in de categorie 65+. Bij de Nederlandse Masters kampioenschappen korte baan in januari won ze goud op de 50 rugslag, zilver op de 50 schoolslag en met de estafetteploeg de 4x 50 wisselslag. Op de Nederlandse Masters Kampioenschappen lange baan werd ze Nederlands kampioen op de 50 rug en 50 vrij, 2e op de 50 en 200 m school en won ze met verschillende estafetteploegen 3x goud. Dit betekent dat ze op al haar inschrijvingen in de prijzen viel. Een wat onzekere gezondheid maakte dat ze dit jaar niet deelnam aan het WK Masters, hoewel ze wel aan de limieten had voldaan. Een extra plus voor een sporter die pas op latere leeftijd begon met haar sport, en een ernstige ziekte overwon. Ze is helaas niet aanwezig omdat ze in Terneuzen is, voor de zwemsport natuurlijk!

Soledad Garcia, hockey

Bent u wel eens bij een hoofdklasse hockeywedstrijd van SCHC dames 1 geweest? Nee? Dan hebt u wat gemist. Ten eerste een onder de nieuwe coach Janneke Schopman gedurfd en aanvallend spelende ploeg, waarin de Argentijnse international Soledad Garcia een zeer centrale rol vervult. Met haar creatieve en frivole, in de positieve zin van het woord, spel schept ze continu verwarring bij de opponenten. Scoort ze zelf niet, dan zorgt ze er wel voor dat een ander dat doet. Met SCHC haalde ze vorig seizoen net niet de play-offs voor de nationale titel, maar daar tegenover staat dat het team in het huidige seizoen onder impulsen van deze inmiddels geheel ingeburgerde speelster, nu bovenaan staat. Wat wil je ook: met Argentinië werd ze afgelopen jaar wereldkampioen, door Nederland in de finale te verslaan. Een pure topsportster, waaraan SCHC al veel te danken heeft. Ga eens naar Soledad en haar SCHC kijken!

Eva Voortman, softbal

Zeer onlangs werd Eva Voortman bij het jaarlijkse prijzengala van de Koninklijke Nederlandse Base- en Softbalbond onderscheiden met de Riet Vermaat Trofeevoor de ‘meest veelbelovende juniorenwerpster’ van 2010. Bij haar club Centrals uit de Bilt en bij Jong Oranje staat deze Biltse inwoonster hoog aangeschreven, terwijl ze nog maar net 18 jaar is. Afgelopen zomerseizoen was ze dus nog maar zeventien, toen ze in de hoofdklasse al vijf wedstrijden voor haar vereniging won. Met Centrals reikte ze tot de playoffs voor het Nederlands kampioenschap. Tevens werd ze opnieuw geselecteerd voor Jong Oranje, waarmee ze aan het Europees Kampioenschap in Wenen deelnam. Hoewel Nederland daar niet in de prijzen viel, was Eva de beste werpster van het toernooi. Aan het eind van het seizoen 2010 behoorde ze tot de beste vijf pitchers van Nederland. Dit zou wel eens het begin van een heel mooie carrière kunnen zijn!

Laatst aangepast op vrijdag 09 maart 2012 15:18